10. června 2009 - 5. ročník Mezinárodního mistrovství ČR v sekání sektů - Nechory, vesnička vinných sklepů v Prušánkách na Moravě

10. června 2009 - 5. ročník Mezinárodního mistrovství ČR v sekání sektů

Aktuality » 10. června 2009 - 5. ročník Mezinárodního mistrovství ČR v sekání sektů


Pozvánka

Vlastní soutěž bude netradiční v tom, že srovná především praktické dovednosti sommelierů, kteří se utkají ve dvou disciplínách - sekání sektu a servisu sektu. V dopoledním neveřejném kvalifikačním kole každý nejprve předvede klasický servis sektu a poté jeho otevření useknutím hrdla láhve šavlí nebo jinou sečnou zbraní. Maximálně 18 nejlepších podle uvážení poroty pak postoupí do odpoledního semifinále, kde si před Vámi obě disciplíny zopakují. Porota pak vybere pět finalistů. Ti nejprve useknou speciální láhve pěti vylosovaným divákům a poté budou mít pětiminutový prostor na useknutí libovolného počtu láhví jakýmkoliv způsobem. Jediným limitem je použití minimálně dvou a maximálně 12 lahví! Atraktivnost soutěže zvyšuje fakt, že je zařazena do dlouhodobého hodnocení o Sommeliera roku, na základě, kterého bude vybrán reprezentant ČR pro mistrovství světa i Evropy!

Celá akce je koncipována jako velká garden párty na vinařském dvoře mezi vinicemi, ale je připravena i mokrá varianta pro případ nepřízně počasí. Výkony soutěžících bude hodnotit nejen mezinárodní odborná porota, ale svého vítěze si zvolíte také Vy, diváci. Opět nebudou chybět pokusy o zápis do Guinnessovy knihy rekordů, či přehlídka originálních šavlí na sabráž a je připraveno i několik překvapení.


Soutěž se uskuteční v sobotu 13. června na jižní Moravě, v srdci celého vinařství České republiky ve vinném sklepě U Jeňoura ve vyhlášené sklepní lokalitě Nechory u Prušánek na Hodonínsku.


Více informací:

Libor Nazarčuk - 606 202 595, info@moravskysommelier.cz
Jan Ivičič - 602 780 358 , info@ujenoura.cz

www.moravskysommelier.cz , www.ujenoura.cz
Rodinné vinařství Košut | Wine Encyclopedia | vína-vinařství.cz | Vinotéka Nechory | nechory.cz